Powered By Blogger

2011. január 30., vasárnap

ma turisták voltunk

először megkerestük a piacot. ki gondolta volna hogy vasárnap ez is zárva van (-:
aztán végig a ponte luís-ig, azon által (nagyon magas!), végig a déli parton a másik hídig (ez fehér, újabb de a nevét nem tudom fejből), aztán haza. nagyon sokat gyalogoltunk. ma egyszerre nagyon sokféle arcát mutatta a város, volt kellemesen romos, kellemetlenül romos, zavarbaejtően új, volt ismerősen régi és volt egészen semleges is (plusz egy autópálya).
este paella és vinho verde. (úgy tűnik lassan beáll, hogy kettőnkre egy palack az alap.)

coliseu do porto (ez koncertterem. amikor belógtunk, éppen végetért valami vizsgajáték)


javasolnám porto címeréül

a luís-hídról

ez pedig a paella. a rákok és kagylók elbújtak benne, bezzeg a sáfrány messziről süt!

1 megjegyzés:

  1. Megpróbálok itt hozzászólni, bár nem jelentkeztem be, szóval nem tudom ki tudja, hogy én ki vagyok. (Rajtam kívül... :)) Szóval gyönyörű hely! És micsoda kaják... A koncertterem is nagyon szép. Voltál az új Kodály központban? Az is nagyon jó, egy kicsit talán hasonló is... Bár az előcsarnok kicsit plázás nekem (de ezt lehet, hogy beszéltük is, nem?). Majd egyszer küldök képeket róla.

    Bébé voltam. :) :)

    VálaszTörlés