Powered By Blogger

2011. március 31., csütörtök

az intimitás tere szűkül, majd bezáródik. sekisebe.
önismeret, újratervezés.


a legjobb bulik mindig a konyhában vannak

2011. március 30., szerda

süti

remek rajzóra. a legjobb modellel, akivel valaha találkoztunk..

és még valami. lehet, hogy az már a felnőttkor végleges határa, amikor az ember olyasmit is megcsinál magától, amit korábban csak azért tett meg, hogy ne nyaggassák?!
valószínűsítem, hogy nem; ennek ellenére a büszkeségem tört darabokra, amikor végre tényleg elmentem, és egyedül kértem a patikában köhögés elleni gyógyszert. és azt már meg sem említem, hogy két napja dokinál is voltam, persze feleslegesen, de a gesztus!! (mert a köhögés nem betegség, a láz nem abnormális és az éhséget meg sem érezzük.) a büszkeségem, amit dédelgetek, de mindig rájövök, hogy csak a bajt hozza rám. ami két hét után sem múlik el magától, annak segíteni kell.
öregszem, na (-;



2011. március 29., kedd

2011. március 25., péntek

ijesztő kilátások és friss öntvények

 amiktől is nem vagyok felhőtlenül boldog. drága volt és vacak minőségű.



 viszont ma virradóra ez költözött velem szembe.

2011. március 23., szerda

ESAD week

nyílt nap egész héten az egyetemen, vele együtt egy éppen kapóra jövő elmaradt rajzóra.
azért a rinocéroszt nem ússzuk meg.
mindenhol kiállítások, egy-két előadás és gimnazisták pusztító hordái.

 ez a csodálatos, mélyértelmű installáció várja a látogatókat a kertben (-:

 vizkom szakosok asszem animációs feladatához készült

 ez az ékszer stand. jobb nektek, hogy nem látjátok közelről.

 belsőépítészek

 ez meg asszem a leghosszabb portugál szó (de lehet hogy nem jelent semmit)

 elkötelezett híve vagyok az uzsonnának

ez a fény a víz felől jött

2011. március 21., hétfő

először is: mikor láttatok utoljára bőrtalpú cipőt?
(nem helyi sajátosság, csak úgy eszembe jutott..)


aztán. egy barát bevitt minket ma egy villámkoncertre.
a zenekar remek, egy rendkívül szép, jó humorú énekessel és két-három remek zenésszel.

oquestrada.
http://www.youtube.com/watch?v=jfjkhIhv9Ig&feature=related

2011. március 20., vasárnap

parque da cidade

napoztunk, megint! remélem ez most már így marad. a bőröm sóvárog a napsütés után.
délután séta.
van ez a park matosinhos-ban, ami nagyjából a városliget, vagy talán inkább a margitsziget megfelelője.
csak sokkal nagyobb és változatosabb. ezen a napos, meleg vasárnapon irdatlan mennyiségű ember volt kint, és mégsem volt tömeg. valahogy volt elég hely mindenkinek.
ez egy szellős ország.




vízipavilon

 ez a gyönyörű, csillámló kövük van mindenhol, főleg a lábazatoknál és ablakoknál használják.

 nem görögország


 nem japán

nem madagaszkár

2011. március 19., szombat

homokos, vizes sík

szombatunk a parton, fürdőruhában, lustán, sörrel.
azért nem akarok senkit megtéveszteni, nem minden nap ilyen.

szörfruhában fog fürdeni

 segíts

 la bamba




 hülyetánc

 kísérlet a sör lehűtésére

 mi is látszunk
(a tükröződő felületek, és különösen a szemüvegek megunhatatlan közhelye)

2011. március 18., péntek

ismeretlenekkel vetkőzni a parton,

hogy aztán mind ugyanabba az irányba elkezdjetek húzni egy mázsásnak tűnő valamit.
valójában habkönnyű. aztán leérni a partra. nekimenni a vadaknak.
az oktató azt üvölti: gogogo! nem könnyű. közben folyamatosan azon küzdök, hogy negyvenötkilósan talpon maradjak, pláne hogy még egy deszkát is meg kell tartanom.
remélem legközelebb is leszek olyan hülye, hogy elmenjek. érdemes pokolra menni. egyszer sikerült felállnom.


2011. március 16., szerda

tegnap este

fado a galerie de paris-ban.
utána a portoi egyetem matek szakos tunája játszott (ami az egyetemi diákzenekar. meglepően aktív az iskolai szociális életük. és jó zenészek, vagy legalábbis jól játszottak! többnyire portugál, brazil és spanyol hagyományos dalokat- hogy kell ezt helyesen magyarul mondani? nem népdal, de nem is újfolk vagy pop... szóval olyan dalok, amiket mindenki ismer.)

 borunk

 az alsó szint bejárata


 fado a galérián


tuna

2011. március 15., kedd

home office studio workshop hidingplace

gaia, eső

ez tegnap volt.
furcsa, hogy ez a hely, még akkor is szép, amikor esik. a víztől minden nagyon színes lesz, csak az ég szürke. meg a tenger.

 porto oldal gaia felől.

jó volna egy robogó

 templomcsomagolás

lea, kiko