kaptunk egy egész komoly listát, hogy mit kell látnunk Bragában. azt hiszem, a 70%-át teljesítettük, úgyhogy ez azt jelenti, hogy kénytelenek leszünk visszatérni a maradék 30 miatt.. nagyon bánjuk, rettenetesen kedves kis város ez.
elöljáróban annyit, hogy észak, de talán az egész ország legnagyobb vallási központja, ezért szerencsére a helyi turizmus is ennek megfelelően inkább helyiekből és idősekből táplálkozik. a városban majdnem 300 templom van. nem néztük meg mindet. viszont láttuk a városkközponttól öt kilométerre lévő bom jesús-t, ami tényleg, tényleg gyönyörű. katartikus. óriási lépcsősora van, az elején az öt érzéket reprezentáló faragványokkal, ez egyes esetekben igen viccesen festett, mert ráadásul szökőkút formájában került megvalósításra. igazából a bizarr és a költői között van valahol félúton.
voltunk még ebédelni egy nagyon remek étteremben, a vendégel egy nagy, négyszögletes pultot ültek körbe, és középről dobálták szét nekik a mindenféle nagyon finomat. tényleg, régen ettem ilyen meggyőző bárányragut (soha).
a városban megnéztük még a piacot, a café brasileirát, ami, úgy emlékszem, százéves körüli.. hihetetlen szép belülről is, gyönyörű öreg bőrszékekkel, és rohadt jó kávéval. és nagyon pörög ott az élet.
hmm, mi volt még.. ha eszembe jut, még később beszúrom.
porto, sao bento pályaudvar
restaurante silva
(ez itt az utánozhatatlan serra da estrela sajt. kétszersülttel jött, hogy amíg várakozunk
a helyekre,ne maradjunk éhen. pirítóssal kínálták, és fehér ferreira portóival. óh áh..)
kandi
szatócsbolt, bácsi
utcai ötvös. egy vascsővel kalapálta a fülbevalóit.
cipőt pucol a brasieleirában
hülyeturista a bom jesús-nál
ő maga
a temploma gyönyörű orgonája
(ez volt az egyetlen alkalom, hogy templomban fotóztam. most muszáj volt)
üzenőfal a templom oldalában. volt köztük egy-két komoly segélykérés is.
zárásképp





















Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése