markus valamikor még az elején azt mondta, ha lakótárssal magyarul beszélünk egymással, az így hangzik : dzsá dzsá. szerintem ennek semmi értelme, de szállóige maradt.
aztán elkezdtük felfedezni dalokban, (http://www.youtube.com/watch?v=jWq0_TrFCi0), itt-ott,
aztán gyanakodni kezdtem. beismerem, eléggé alulművelt vagyok reggae-téren. de. kiderült, hogy a 'jah jah' olyan szlogen, amit a héber Jahve-ból rövidítettek le, és a 'halleluja' megfelelőjeként használják ezek a kedves rasztafárik. szóval mégis jó nyelv ez a magyar.
a mondatot természetesen megtartjuk.
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)


Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése