Powered By Blogger

2011. április 16., szombat

fél nap aveiro

gyorstalpaló későnkelőknek

jó kis hely, egynapos kirándulás ez is.
erős eufemizmus azt állítani, hogy valóban portugália velencéje lenne, de a helyiek ezt mondják.
három csatorna halad a városon keresztül, amik a tengerbe ömlenek. elég hosszúak, mivel a belváros vagy 10 km-re van a parttól. az elején arra tippeltünk, hogy csak úgy a turisták kedvéért építették őket, de szerencsére nem. a város két fő tevékenysége közül az egyik a sólepárlás (a másik alant, addig is: ovos moles). persze azért a turistákkal jólmegrakott motoros gondolák nem maradhatnak el, ahogyan a szép színesre festett házak sem. azért élveztük.

 fagyizunk, indulás előtt.

 bekotor

 welcome to aveiro, a pályaudvar és vicces utcabútor

 ő még (vagy a rokona) fel fog itt bukkanni

 ez a lába

 mindenki a magáét

 orr

 első találkozásunk az ovos moles-sel.
nyers, cukros tojássárgája ostyába töltve.
pont olyan íze van, mint ahogyan hangzik.
ezek után a rántott szöcske már csak tízórai csemege.

 ebből a boltból vettük,

 ezeket,

 és ez volt belül.

 volt nekik múzeumuk is

 ez a kommunista párt épületén ékeskedik



 valami nyitásra váró butik

 hoppácsak! megismeritek? 
(nem a nénit)

 rákolló-bokor

 ebédünk. a sorrend nem helyes, mert ez a második fogás volt, 
nevesítve arroz de frango. az íze alapján balzsamecettel és borral főzött
rizottó műfajű valami, egész nagy csirkedarabokkal odabent.
bűnösen jó volt.

 tyúkhúsleves! (sopa de galinha)
rendesen, zúzával meg csirkecafatokkal.
ezt a felhizlalt zabszemet mondjuk nem értem, 
de nem számít, jó volt.

 na és akkor innentől a szokásos városkép-kurzus.
a helyzetet bonyolítja egy kicsit, hogy az egyik legérdekesebb és legszínesebb hely ez, 
nagyon bátor színezéssel és nagyon oldott, érdekes és bátor burkolatokkal.

 új csempe

 fiúszoba


 szép hetes



 ja és a másik: van a városnak egy ilyen furcsasága, hogy a legmeglepőbb helyen nőnek ki belőle jó kortárs épületek. többnyire lakások. tetszik, de mégiscsak meglepő. ráadásul az egyik kanálisparton volt egy komplett skandináv házsor. kicsit odébb westernfilmből lopott saloon.





 ezzel az anyaggal most találkoztam először




 kis husi


 elhagyott sóhajó



 sólerakat.
az a fehér kupac odabent, az az, aminek látszik.



 szerintem ötvenhétnek indult

 senki ne próbálja meg velem elhitetni, hogy ez volt a legegyszerűbb megoldás

istenem, miért?
(főleg a vasmacskás ablakok)

 cukiság

 tehén az állomáson

 ne kérdezzétek, nincs rá magyarázat

 sajnos nem kína


zárásképp

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése