jó kis hely, egynapos kirándulás ez is.
erős eufemizmus azt állítani, hogy valóban portugália velencéje lenne, de a helyiek ezt mondják.
három csatorna halad a városon keresztül, amik a tengerbe ömlenek. elég hosszúak, mivel a belváros vagy 10 km-re van a parttól. az elején arra tippeltünk, hogy csak úgy a turisták kedvéért építették őket, de szerencsére nem. a város két fő tevékenysége közül az egyik a sólepárlás (a másik alant, addig is: ovos moles). persze azért a turistákkal jólmegrakott motoros gondolák nem maradhatnak el, ahogyan a szép színesre festett házak sem. azért élveztük.
fagyizunk, indulás előtt.
bekotor
welcome to aveiro, a pályaudvar és vicces utcabútor
ő még (vagy a rokona) fel fog itt bukkanni
ez a lába
mindenki a magáét
orr
első találkozásunk az ovos moles-sel.
nyers, cukros tojássárgája ostyába töltve.
pont olyan íze van, mint ahogyan hangzik.
ezek után a rántott szöcske már csak tízórai csemege.
ebből a boltból vettük,
ezeket,
és ez volt belül.
volt nekik múzeumuk is
ez a kommunista párt épületén ékeskedik
valami nyitásra váró butik
hoppácsak! megismeritek?
(nem a nénit)
rákolló-bokor
ebédünk. a sorrend nem helyes, mert ez a második fogás volt,
nevesítve arroz de frango. az íze alapján balzsamecettel és borral főzött
rizottó műfajű valami, egész nagy csirkedarabokkal odabent.
bűnösen jó volt.
tyúkhúsleves! (sopa de galinha)
rendesen, zúzával meg csirkecafatokkal.
ezt a felhizlalt zabszemet mondjuk nem értem,
de nem számít, jó volt.
na és akkor innentől a szokásos városkép-kurzus.
a helyzetet bonyolítja egy kicsit, hogy az egyik legérdekesebb és legszínesebb hely ez,
nagyon bátor színezéssel és nagyon oldott, érdekes és bátor burkolatokkal.
új csempe
fiúszoba
szép hetes
ja és a másik: van a városnak egy ilyen furcsasága, hogy a legmeglepőbb helyen nőnek ki belőle jó kortárs épületek. többnyire lakások. tetszik, de mégiscsak meglepő. ráadásul az egyik kanálisparton volt egy komplett skandináv házsor. kicsit odébb westernfilmből lopott saloon.
ezzel az anyaggal most találkoztam először
kis husi
elhagyott sóhajó
sólerakat.
az a fehér kupac odabent, az az, aminek látszik.
szerintem ötvenhétnek indult
senki ne próbálja meg velem elhitetni, hogy ez volt a legegyszerűbb megoldás
istenem, miért?
(főleg a vasmacskás ablakok)
cukiság
tehén az állomáson
ne kérdezzétek, nincs rá magyarázat
sajnos nem kína
zárásképp























































Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése