Powered By Blogger

2011. április 26., kedd

roadtrippin / hétfő

reggel, korán, indulás, öten, kocsival (tudtátok, hogy spanyolul is így mondják? coche! a továbbiakban: la furgoneta)
kétségeink voltak az időjárást illetően. beigazolódtak.
először hmm hogy is hívják? figueira da foz-nál álltunk meg, hogy megmártózzunk a jeges tengerben. bazihideg volt, de kemények vagyunk, kibírtuk (-: jót úsztunk. (mert itt porto környékén nem igazán úszható a víz. mire beérnél olyan messzire, ahol már nem ér le a lábad, a hullám már ki is hozott a partra. legalább nem fulladásveszélyes)

 így indult. figueira da foz.

 piknikünk az almafaligetben.
ezek a spanyolok hihetetlen élelmesnek bizonyultak.
konkrétan nekiálltak spagettit főzni a semmi közepén, 
és olyan holmikat kaptak elő a furgonetából, hogy csak lestünk.

 holmik

 te jó ég.
ez egy kertben volt

 lea, julia, pablo

próxima paragem: óbidos. vicces kis fale, nagyrészt turistalátványosság, 
szép, meg színes, meg üres, meg van egy vár.



 helyes kis axonometrikus




 torres vedras, kávé, hentes.

 estére sintrába érkeztünk.
zuhogott, úgyhogy először kávé-sör, aztán újratervezés.
hol alszik ilyenkor az utazó?
parkban.

 ha kevéssé felismerhető is, azért ti tudjátok, hogy ez a romantikus terasz
a furgoneta hátuljából nyílt. ebben a nagy esőben júlia rögtönzött egy fóliasátrat,
és, nem viccelek, nekiálltak főzni. lelőhetetlenek voltak. aztán a furgonban vacsora,
bor, társasjáték. aztán alvás, szardínia-módra.

  készülnek a kolbászok

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése