Powered By Blogger

2011. február 27., vasárnap

ma vagyunk egyhónaposak

a város lassan kezd ismerőssé válni.
tudunk itt pár helyet, embert, történetet, amit, remélem, nem fogok elfelejteni. bár az emlékezetem (nem tudom, másé is ilyen-e) önszerveződő, nem az marad meg, amiről abban az adott pillanatban azt gondolom: ezt szeretném megtartani. a nosztalgia, az meg megint egy másik, alattomos dolog.

az itteni "nemzeti galéria", a museu do soares dos reis kongón, üresen és csendesen fogadott minket. a kertje ugyanazt a bomló, érett szépséget viselte, amit az itteni kertek többnyire.

néha azt kell gondolnom: hogy fér el ennyi szépség ebben a világban?

 XVII. sz.

na ez jó régi (1000 körül talán)

kell még nekem egy kis idő, míg ennek a haj-ékszer dolognak a lényegét meg fogom érteni. 
olyan idegen, és olyan bizarrul vonzó egyszerre, legalábbis a személyes oldaláról.

manuál kézmosáshoz

múzeumkert


 a legenda szerint volt itt tavaly (vagy tavalyelőtt) egy fiú, aki elkezdte felfújni ezeket a darvakat mindenfelé. szériaszám is van mellettük, ezer volt a cél, de az utolsó száz már brazíliában készült.


 végre egy, ami véletlenül jól sikerül

 ezek pedig a faculdade de letras (bölcsészkar) végzősei. mindenkinek van egy ilyen talárja,
amit félévkezdéskor (mert az most van), meg a végén visel. büszkén. jól is áll nekik. 
vannak valamiféle szertartásaik is, nem egészen tiszta, de valami újoncavatásról is hallani,
most meg óriás fakanalakkal ácsorogtak.

ilyenek közelről

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése