remek volt a nyelvóra, és még annál is remekebb a délután. valamelyik nap a piacon keveregtünk (ez olyan igazi színes-szagos, helyi piac, nem mint otthon a zöld hídnál lévő), és beültünk egy sopára (sűrű zöldséges leves, bár lehetne halas is) az egyik talponállóba. a mellettünk ülő, fáradt szemű, piros kabátos lány egyszer megszólalt: 'magyarok vagytok?'. itt dolgozik önkéntesként portóban, egy casa da horta nevű helyen. jobbára főz a konyhán. a szervezet fenntarthatósággal és tudatos vásárlók "nevelésével", programszervezéssel, ilyesmivel foglalkozik, mellesleg igen jó vegetáriánus konyhát visznek. kedves emberek és jó hangulat egy régi épületben, a sao francisco székesegyház lábánál elrejtve.
emitt a nagyszerű livraria lello e irmao (lello és fivére könyvesboltja), porto egyik furcsa, nevezetes helye, ami megállapíthatlan korú de nagyon látványos.
vacsi utáni sütikávé a hortában
joana (ő pincérlány a hortában, lenyűgöző kompozíciós érzékkel)
emitt két kép még tegnap estéről. így születnek a nagy vonzalmak- törzshelyünk lett, azt hiszem. café candelabro. (kedves zsuzsi, megkóstoltuk a ginját, jéggel jó, és a diólikőrötökre emlékezetet.)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése