Powered By Blogger

2011. február 9., szerda

nem javul, sőt

de ami azt illeti, legalább van időm filmet nézni, gondolkozni a tervezése, hasonló dolgok.
iszom a medvecukorízű teákat, és azt hiszem még sosem ropogtattam el két fokhagymát egymás után.
(hát mit mondjak, érdekes)
pizsamázás és papaja reggelire

uzsi (lancha)

by the way, érdemes pár szót vesztegetni az itteniek étkezési szokásaira. kicsit más a napi ritmusuk, mint nekünk, és valahogy az időről való fogalmuk is rugalmasabbnak tűnik.
van tehát a reggeli (pequeno-almoco), ami igazából kis-ebéd, tehát majdnem nem is számít teljes jogú étkezésnek. kávé, süti, leginkább. mondjuk nem is kelnek korán, és nem is lendülnek be túl hamar. 
az ebéd (almoco) az már valami, de az is inkább valamim könnyű (pl. mindenhol lehet kapni sopát, ami legtöbbször egy káposzta és répa alapú sűrű leves. a különböző helyeken igen hullámzó minőségűekkel találkoztunk.)
van még egy uzsonnaféleség, a lancha, sütemény, szendvics, gyümölcs, és kávé!! komolyan veszik a kávét, és rendes eszpresszót tudnak csinálni. ez nagyon fontos az olyanoknak akik üresen isszák, mint én is.
és van aztán a jantar, a vacsora, ami tekintélyes étkezési szertartás, és a reggelig tartó mulatozás kellő megalapozója. ezen a környéken inkább nehéz ételeket esznek, sok marhahúst, sok sertést, és sok tengeri állatot. egy kedves helyi illető megosztotta velünk az itteni konyha esszenciáját: olívaolaj, hagyma, hús.
úgy tűnik, igaza van. (van ez a furcsa ellentét a norte és centro régiók, illetve az alsó (algarve és alentejo) részek között, miszerint hús- és salátazabálókként emlegetik egymást.)


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése